VÝVOJ ŘEČI

v souvislostech

Snažím se do vývoje řeči zapojit nejen samotné dítě, ale i rodiče.

Petra Nejedlá

Jsem nadšená průvodkyně vývojem řeči, autorka projektu Vývoj řeči v souvislostech a máma 3 synů. Moje osobní i pracovní cesta mě naučily nikdy neztrácet naději a vidět možnosti i tam, kde by se zdálo, že žádné nejsou. Nikdy si nemyslet, že vím, ale vždy v naladění na klienta hledat to nejlepší možné tady a teď.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Mé poslání

Ve své práci vycházím kromě klasických znalostí ze studia logopedie, praxe ve zdravotnictví a školství, práce s osobami se sluchovým postižením, mentálním postižením, kombinovaným postižením a mnoha kurzů, také z poznatků neurovývojové stimulace, HANDLE přístupu, senzorické integrace či speciálně pedagogických postupů podle Stanislavy Emmerlingové. Neustále se dále vzdělávám, informuji a hlavně dennodenně pracuji s klienty, kteří mi ukazují, že nic neplatí absolutně. Žádný postup není ideální pro všechny. Miluji hledání souvislostí a cestiček, radost z pokroků, každého zdolaného krůčku.

Své poznatky a zkušenosti předávám rodičům a pedagogům, protože věřím, že to má obrovský smysl. Vývoj řeči je někdy opředen mýty až tabu, ale v zásadě je to přirozený proces s mnoha souvislostmi, které je dobré znát a umět s nimi pracovat. Ano, vývoj řeči se může zamotat natolik, že je nezbytné vyhledat individuální terapii. Ale stále je velký prostor pro prevenci, doplňování terapie celostními prvky či odlehčením hravějšími cvičeními, která děti baví. Věřím, že v lásce, respektu, laskavosti, s respektováním souvislostí a zákonitostí vývoje řeči se dá zvládnout velmi mnoho. Stačí jen vědět, jak na to. Jsem tu pro Vás.

S láskou Petra Nejedlá

Co říkají rodiče (reference)

Petro, jste skvělá. Více takových úžasných lidí s obrovskou touhou pomoct dětem a jejich rodičům. Velký dík za Vaše rady.
Jste výjimečný člověk.

Gabriela

Moc bych Vám chtěla poděkovat za Váš facebook, webinář a Váš přístup. Trochu nechápu, kde jako máma 3 kluků berete čas se všemu takto věnovat, a o to víc před Vámi smekám. Je vidět, že Vás práce baví a přesně víte, jak poradit. Za mě je kombinace logopedie a spec. pedagogiky naprosto geniální, protože to tak úzce souvisí a jen díky těmto komplexním znalostem dokážete poradit. Je vidět Váš zájem o obor, Vaše láska k dětem a klidný přístup.

Veronika 

Peti díky za Vás a díky Vám jsem pochopila hodně věcí. Když jsem byla nešťastná z toho že syn moc nemluví našla jsem u Vás cenné odpovědi a souvislosti. Přála bych si přesně takovou logopedku pro syna jako jste Vy. Díky za Vaši práci a těším se na další novinky co přinesete!

Jana

Dobrý den, paní Petro,
moc Vám děkuji za nová poznání, mé děti jsou sice již dospělé, tedy se ve skupině trochu vymykám, snad to vadit nebude. V současné době se těším z jedenáctiměsíční a osmiměsíční vnučky. Když hlídám, tak zatím bedlivě sleduji jejich motorické projevy, jak to bude s řečí, to teprve uvidíme. Každá z nic je tak jiná!

Díky Vám mě nadchla logopedie, škoda, že jsem Vás nepoznala dříve, když jsem díky své profesi knihovnice mohla pracovat i s dětmi se specifickými potřebami /lehká a středně těžká mentální retardace/, moc mě ta práce bavila, snažila jsem se v programech pro ně hledat cestu k nim, ale byla to spíše cesta intuice a velení srdce. Jejich projevům řeči bylo velmi špatně rozumět, jednalo se spíše o takové útržky. Já jsem ty děti nějak vnitřně přijala a myslím si, že jsme se obohacovali navzájem.

Za dobu své profesní činnosti jsem absolvovala spoustu vzdělávacích aktivit, různých kurzů, některé byly spíše z donucení, a tedy k ničemu, ale Vaše téma vychutnávám dobrovolně a plnými doušky. Moc děkuji a přeji hodně zdraví celé rodině a mnoho úspěchů ve Vaší činnosti.

Marie

Certifikáty a osvědčení

S ČÍM MŮŽETE ZAČÍT JIŽ DNES? 

Ačkoli dítě v prvním roce života nemluví, je právě první rok ve vývoji řeči zásadní. Budují se pevné základy.
Máte doma předškoláka a váháte, zda je pro školu dostatečně připravený? Hledáte inspiraci, kde se dá?
Ačkoli je výslovnost často tím, co nejvíce slyšíme a nejvíce řešíme, jedná se o  pomyslnou třešinku na dortu.
Souvislosti jsou ve vývoji řeči naprosto zásadní. Řeč není izolovaná dovednost ...
Jste pedagog, asistent či chůva a vzhledem k aktuální situaci kolem logopedie a logopedů váháte, co vlastně smíte?
Podívejte se na mou Facebookové skupiny a YouTube kanál, kde najdete spousty odpovědí ZDARMA.

Buďte mezi prvními, kdo se dozví o novinkách, webinářích a kurzech, které pro Vás chystám.

Křestní jméno*
E-mailová adresa*
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů