VÝVOJ ŘEČI

v souvislostech

Emoce a předškolní příprava

24.8. 20230 Komentářů

Ptáte se, jak to spolu souvisí? Myslím, že by to bylo na román (který by jistě vzbuzoval mnoho emocí), ale vyzdvihnu jen pár bodíků:

💗 Aby se dítě mohlo pouštět do něčeho nového, ať už se jedná o seznamování s novým kolektivem, prostředím, pravidly, režimem, fungováním nebo přímo o učení se něčemu novému, potřebuje být v pohodě, v pozitivních emocích. Negativní emoce spouští reakce útok/útěk/zamrznutí a absolutně neumožňují se učit něčemu novému. Ve chvíli, kdy se v těle spustí poplach, dítě skutečně nezajímá, jak se píše třeba písmenko M.

💗 Dítě (především) do 7 let je propojeno s Vašimi emocemi. Vnímá, pokud máte z nástupu do školy strach. Máte nějaké nezpracované trauma z Vaší školní docházky? Řešte ho a nepřenášejte ho na Vaše dítě. Věřte mu i vesmíru, životu, jak chcete, že se vše poskládá tak nejlépe, jak jen může.

💗 Hledejte pro sebe i své dítě skutečnou podporu. Laskavou, celostní. Nepotřebujete někoho, kdo Vás sejme, že to či ono neděláte dobře. Chyby děláme všichni. Ale právě Vy jste tím největším odborníkem na Vaše dítě. A můžete mu mnoho věcí včetně předškolní přípravy ušít na míru a zařadit do každodennosti. A navíc si utužit vztah a pocit, že spolu zvládnete cokoli. Protože tak to je!

Více o emocích a dalších oblastech, které souvisí s předškolní přípravou, najdete v záznamu živého vysílání. A pokud byste uvítali mou podporu na Vaší cestě, budu tu pro Vás v kurzu Předškolní příprava s logopedkou od 9. října!

Do pátku se můžete připojit za předprodejovou cenu, která už nižší nebude.

Petra Nejedlá

Inspiroval Vás článek?

S ČÍM MŮŽETE ZAČÍT JIŽ DNES? 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů